Ze zchátralé římsy stoleté stodoly, která stojí v centru Hodonína a patří bývalému ministrovi zemědělství Janu Fenclovi, se drolí cihly. Ty padají k sousedům přímo do míst, kde stojí dětské hřiště.

Situaci měli posoudit pracovníci hodonínského stavebního úřadu. Na svolanou schůzku se však dostavili jenom lidé, kteří na úřad podali žádost o posouzení. Soused Fencl ani lidé z úřadu nepřišli.

„Stodola je postavená z pálených i nepálených cihel. Ze strany našeho dvora není omítnutá a z její římsy opadávají celé cihly,“ upozornil na problém jeden z nájemníků přilehlých domů František Pěnča. Nájemníci se obávají, že by zdivo mohlo spadnout dětem na hlavu. „Je to stavba z roku 1906. Zeď by se měla aspoň zpevnit omítkou, aby se zdivo nedrolilo,“ myslí si domovní důvěrník Marian Dančík.

Římsa stavení, ze které odpadávají cihly, je přímo nad dětským hřištěm. Stodola je přitom kompletně zrekonstruovaná. Štítová zeď, která tvoří předěl mezi dvěma pozemky, ale zůstala neomítnutá. „Vadí mi, že lidé, které běžně potkávám, mi o svých výhradách nic neřekli. Pokud existuje nějaký problém, budeme ho řešit,“ vyjádřil se ke stížnosti svých sousedů majitel budovy Jan Fencl. Sousedi k tomu, podle jejich slov, mají ale důvod. „Po špatných zkušenostech z minulých sporů jsme se rozhodli situaci řešit rovnou úřední cestou,“ uvedl František Pěnča.

Pracovník stavebního úřadu, který měl věc posoudit, podle úředníků z radnice právě vážně onemocněl. „To, že na setkání nikdo nepřišel, není normální. A nenormální věci budeme řešit,“ postavil se k problému místostarosta Hodonína Jiří Koliba.