„Musíme ale zjistit ceny, zřejmě se pokusíme sehnat nejprve nějaké z bazaru. Bude třeba i více velikostí, takže uvidíme, jestli se to podaří," dodala manažerka.

V obci už se našli i tři dobrovolníci, kteří se nechají proškolit, aby mohli v nové milotické atrakci dělat instruktory. „Lezení jsem se věnoval už dříve, spíše v přírodě. Jelikož studuji v Brně, chodil jsem i na tamní stěny. Když se nyní objevila možnost v Miloticích, zase jsem s tímto koníčkem začal," řekl jeden z místních mladíků Ondřej Levek. Zatím stěnu používá jen on s dvěma kamarády, ale předpokládá, že se objeví další nadšenci z nejbližšího okolí, které nová stěna přiláká. „Bylo by dobré, aby nás instruktorů bylo alespoň o jednoho více," dodal.

Už se ozvali i zájemci z Kyjova. Jeden z nich hned první den provozu přijel. „Lozím už delší dobu. Začal jsem na vysoké škole. Před dvěma lety jsem se vrátil do Kyjova a ježdění do Brna nebo do Zlína už je pro mě finančně náročné. Přes léto se dá chodit do Chřibů, kde je opravdu hodně dobrých míst, ale přes zimu je to horší. Takže za stěnu v Miloticích jsem opravdu rád," uvedl Michal Navrátil z Kyjova, který by raději uvítal už náročnější variantu, ale v Miloticích si i tak může volit různé náročnější způsoby výstupu, které pro něj jsou zajímavé.

V pátek se do bývalé kotelny školky přišly podívat i třídy tamní základní školy. Jak ale na místě školáci slyšeli, samostatně mohou přijít jen ti patnácti a více letí. Mladší musí přijít s rodiči. Stěna je ale z velké části určená jim. Obec chce mládeži nabídnout aktivity pro volný čas, aby nepáchala lumpárny. Přišli i někteří z místních, aby si prostory prohlédli, někteří si zkusili i kousek vylést. Jde ale také o turisty, kteří v sezoně jezdí na tamní zámek.

„Mají tady už minigolf. Toto je další možnost, jak u nás strávit více času. Pomůže to taky našim provozovatelům turistického ubytování," uvedl starosta Milotic Josef Levek. Úřad má také v plánu zpracovat brožurku, ve které shrne všechny informace ohledně atrakcí pro volný čas.

Jak starosta doplnil, stavební úpravy bývalé kotelny nebyly náročné. Jeden vchod zůstal, druhý se zazdil. Na volných stěnách jsou připevněné lezecké stěny. Zázemí stačilo spíše opravit. Příchozí tak mají zrekonstruované šatny i záchod. Pravidelné otvírací hodiny zatím nebudou. Obec na vchod umístí informační tabulku s telefonem či telefony. Lidé si zavolají a některý z instruktorů se dostaví. I když atrakce už oficiálně od pátku funguje, není pevně stanovena ani cena. Jisté ale je, že bude nízká. „Nechceme na tom vydělávat. Uvažovali jsme asi tak o dvaceti až třiceti korunami za hodinu," nastínil starosta.