Řidiči se musí vypořádat s tím, že silnice bude po pět týdnů neprůjezdná. „Práce na rekonstrukci zbývající části ulice, kterou financuje naše město šestnácti miliony korun, začnou přeložkami sítí po podpisu smlouvy v průběhu dubna a dokončeny budou také do konce letošního srpna včetně zeleně,“ uvedl veselský místostarosta Pavel Bouda. K podpisu zmiňované smlouvy došlo v úterý.

Výraznou změnu by tak měli řidiči poznat v závěru letních prázdnin už na první pohled. Zmizí totiž dlažební kostky. „Nahrazeny budou hladkým a méně hlučným povrchem. Přibydou parkovací místa i veřejná zeleň podél celé ulice,“ uvedla mluvčí radnice Žaneta Jančaříková.

Ilustrační foto.
Na internetu prodávaly oblečení, podvodníci je obrali o desítky tisíc

Novinkou bude také elektronický systém detekce podjezdné výšky. Má zabránit kolapsům v dopravě, které způsobují řidiči vysokých nákladních aut u podjezdu železnice vjíždějící do něj mezi supermarkety Kaufland a Billa.

„Pokud bude zjištěno nadměrně velké vozidlo, kromě světelné signalizace dává systém pokyn také přímo městské policii, protože řidiči nákladních vozidel i přes mnohá dopravní značení stále nerespektují maximální podjezdnou výšku a dochází k ucpávání mostu a blokaci dopravy,“ přiblížil veselský starosta Petr Kolář.

Rekonstrukce Svatoplukovy ulice má začít souběžně se započetím prací na třetí etapě stavby kruhových objezdů. Republikové Ředitelství silnic a dálnic plánuje dokončení všech prací na okružních křižovatkách do konce srpna.