Přechod pro chodce, jenž se stal místem několika tragických nehod, byl zrušen. Chodci zde však mohou procházet bezpečněji, a to díky novému dopravnímu značení. „Můžu potvrdit, že je to velmi nebezpečné místo a pamatuji si, že se zde udály tragické nehody,“ řekla Bohuna Mikulicová, která v zoo pracuje. Například koncem ledna se cesta stala osudnou pro osmapadesátiletou ženu.

Smrt našla pod koly auta právě ve chvíli, když přecházela přes přechod. Podle vedoucího odboru dopravních nehod policie Františka Vaďury k nehodám došlo, protože někteří lidé hodně riskují. „Úsek je to velmi nebezpečný, ale lidé přecházeli přes přechod, aniž by se řádně ujistili, že nejede auto a mohou bezpečně přejít,“ popsal Vaďura. Nejkritičtějším byl rok 2004, kdy se v tomto úseku stalo jedenáct nehod.

V loňském roce jich bylo devět a letos zatím čtyři. Zástupci Jihomoravského kraje proto spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic, dopravním odborem Města Hodonína a odborem dopravní policie rozhodli o jeho odstranění a novém značení, aby si mohli lidé přes silnici i nadále krátit cestu k zahrádkám nebo do lesa za procházkami. „Dohodli jsme se, že odstraníme vodorovné i svislé značení přechodu pro chodce,“ uvedl tiskový mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

Úpravou tak vzniklo místo pro přecházení, které je v obou směrech chráněno sníženou sedmdesátikilometrovou rychlostí, zákazem předjíždění a značkou Jiné nebezpečí s tabulkou Chodci. „Změna značení nutí řidiče projíždět pomaleji a se zvýšenou pozorností,“ dodal Klement.