„Stádo zeber nyní čítá sedm kusů, tři klisny se třemi hříbaty a jednoho hřebce. K tomu navíc ve vedlejším výběhu zůstávají dvě loňské mladé klisny,“ informovala mluvčí zoo Marie Blahová.

Dvojice mladých zeber přitom měla mít už na jaře za sebou dlouhou cestu kvůli stěhování. Měla se totiž stát ozdobou jedné z ruských zoologických zahrad. „Kvůli koronavirovým opatřením se vše odložilo a nyní čekáme na jejich uvolnění,“ vysvětlila zooložka Lenka Štursová.

Také úspěšný hodonínský hřebec se už pomalu chystá na cestu. Tento chovný samec, který je na Slovácku už patnáct let, stihl zplodit více než deset mláďat. Toho čeká cesta na jih, do zoo v bulharské metropoli Sofii. „Jeho místo zaujme hřebec ze Zoo Berlín, kde ruší chov tohoto druhu a který je pro nás z chovatelského hlediska cenný,“ upozornila hodonínská zooložka.

Návštěvníci zoo v Hodoníně se ale mohou těšit kromě mladých zeber také na řadu dalších mláďat, která přišla na svět v tomto roce. Mezi nimi je například sameček sitatungy západoafrické, samička lamy alpaky, klokan rukokrký i obrovský či chameleoni jemenští. Letošními nováčky ve voliérách jsou mláďata puštíka bělavého a výra velkého. Navíc v květnu přicestovala rodinka gibonů z francouzské zoo v Saint Martin la Plaine.