Pruhované zebry na Hodonínsku jsou podle lidí nebezpečné. V některých místech je jich prý málo. Lidé se shodují, že přejít na druhou stranu cesty po přechodu je téměř nadlidský výkon. Je to podle nich hazard se životem.

„Pokud chci přejít, musím vždy dát velký pozor, jinak mě smete auto. Řidičů ve městě totiž moc nezastavuje,“ stěžoval si muž z Hodonína, který si nepřál zveřejnit své jméno, ale redakce jej zná. Podle policejních statistik se v loňském roce na Hodonínských přechodech stalo více než čtyřicet dopravních nehod, z toho čtyři lidé na následky zemřeli. Většina lidí má v živé paměti zapsanou tragickou nehodu, která se odehrála letos v lednu, kdy přecházela padesátiletá žena cestu u hodonínské Zoo, což ji stálo život.

„Nejhorší situace je v Hodoníně, kde je také největší provoz na cestách,“ potvrdil František Vaďura z hodonínské dopravní policie. Podle něj chodci i řidiči, zvlášť na rušných cestách, nerespektují malované pruhy a dopravní značky.

„Na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním nesmí řidič předjíždět, ani se otáčet. Dále řidič nesmí na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti 5 metrů před ním zastavit ani stát,“ informovala mluvčí Policie Ludmila Straková.

Nebezpečné přechody v Hodoníně proto každé ráno hlídají policisté. „Je to prevence určená především pro děti, které míří do školy,“ uvedl Vaďura. Tvrdí, že ani lidé nepřecházejí vždy tak, jak by měli.

„Pravděpodobně si málo uvědomují, že hazardují se svým životem, když přechází tam, kde nesmí nebo rychle vkročí na přechod pro chodce,“ varoval.