O nejvážněji nemocné pečuje Anesteziologicko-resuscitační klinika fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. „Dva pacienti jsou na přístroji ECMO pro mimotělní podporu života, čtyři na umělé plicní ventilaci. Všichni jsou ve vážném stavu“ sdělila ve středu ráno mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Jihomoravští hygienici ve středu poslali na testy dvaadevadesát lidí. Do karantény kvůli rizikovému kontaktu s osobou pozitivní na Covid-19 poslali ve středu 156 lidí. Takových lidí je nyní na jižní Moravě 321. Další tři stovky lidí jsou doma po návratu ze zahraniční cesty, nebo podle nařízení nouzového stavu o střídání pendlerské práce u sousedů s domácí karanténou.

Zatímco nových případů za posledních čtyřiadvacet hodin zapsali hygienici sedm, vyléčených za stejnou dobu přibylo jedenáct. „Stále platí, že třiaosmdesát procent pozitivně testovaných zůstává v domácím léčení. Na různých nemocničních odděleních se léčilo nebo léčí devětašedesát pacientů, 331 jich bylo či je v domácím léčení,“ uvedla Renata Ciupek z krajské hygienické stanice.

Data k 18.00 hodin 22. dubna 2020.Zdroj: DENÍK/Martin Moštěk

V celé zemi bylo ke středečnímu večeru celkem 7 087 lidí s pozitivním testem na Covid-19. Od počátku epidemi se jich 1 800 zotavilo, 208 zemřelo. Laboratoře od počátku epidemie prověřily celkem 186 918 vzorků. Nemocnice v celé zemi pečují ke středě o 412 Covid-19 pozitivních pacientů, osmdesát z nich je vážném stavu.

Online reportáž