Před lázeňským domem Vladimír vzniklo ve čtvrtek pietní místo, kde hořící plamínky svíček s květinami a kondolenční knihou umocňující vzpomínky na Milana Sýkoru. „Zaměstnanci jej měli rádi, chtěli uctít jeho památku. Byli mu v podstatě vděční za to, že byl a vybudoval lázně. Rádi bychom pietní místo zachovali zhruba týden,“ sdělila náměstkyně hodonínských lázní Iva Kljunić Briešťanská.

Dlouholetý ředitel a jednatel Lázní Hodonín Milan Sýkora. | Video: Deník/Petr Turek

Milan Sýkora spojil svůj život s hodonínskými lázněmi na více než dvacet let. Za tu dobu z nich vyrostl moderní lázeňský komplex, který získal i certifikát Evropského svazu lázní. Za Sýkorovy éry došlo nejen k rekonstrukci a zmodernizování lázeňského domu Vladimír a lázeňského parku. Hostům se totiž otevřel i nový lázeňský dům Eva a před sedmi lety zahájily provoz také nové denní lázně Bliss Day Spa. Navíc jako jednatel městských lázní Milan Sýkora spřádal i další plány na jejich rozvoj. Zpráva o úmrtí velmi zasáhla i bývalého ředitele sousední nemocnice Antonína Tesaříka.

„Pro mě ta nečekaně smutná zpráva znamenala doslova šok. Dlouhodobě jsme s ředitelem Milanem Sýkorou jak pracovně, tak i osobně a lidsky trávili hodně času. Jako ředitelé dvou zdravotnických zařízení, které byly ve stejném areálu, jsme si snažili pomoci. Je těžké ve spojitosti s ním říkat slovo byl. Musím ale říct, že pro mě byl příkladem člověka nesmírně vzácného a zodpovědného, který dokázal špičkově řídit lázně a byl u jejich rozvoje,“ řekl Tesařík, který je nyní předsedou dozorčí rady lázní. „V osobě Milana Sýkory ztrácím dobrého kamaráda, na kterého bylo vždycky spolehnutí,“ podoktl smutně Tesařík.

Smutkem si prošly lázně už před necelými dvěma lety, když zemřel jeden ze spoluzakladatelů lázní Vladimír Žaroský, a to ve věku pětaosmdesáti let. „Pro nás je jeho odchod velice citlivý, byl tváří našich lázní, velice oblíbenou osobností a vynikajícím člověkem. Velice těžce se s tím srovnávám,“ řekl tehdy Deníku smutným hlasem Milan Sýkora.