Tímto javorem dali této osobnosti města unikátní dárek před pěti lety, kdy Žaroský slavil osmdesátiny. „Téměř do svých posledních dnů vypomáhal v lázních jako lékař. Pro nás je jeho odchod velice citlivý, byl tváří našich lázní, velice oblíbenou osobností a vynikajícím člověkem. Velice těžce se s tím srovnávám,“ řekl jednatel Lázní Hodonín Milan Sýkora. V lázeňském areálu nese jméno Žaroského lázeňský dům Vladimír.

Vladimír Žaroský se narodil v 17. července 1935 v Žarošicích. Gymnázium vystudoval v Brně, stejně jako lékařskou fakultu. Za studií byl členem několika pěveckých sborů a souborů, jako Radost, BROLN či brněnská Beseda.

Po odborné praxi na klinice nastoupil v roce 1959 jako lékař v Okresním ústavu národního zdraví v Uherském Hradišti. Pak ale přešel do hodonínské nemocnice, kde pracoval na interním a chirurgickém oddělení. Poté nastoupil na obvodním zdravotnickém oddělení ve Bzenci.

Do Hodonína se vrátil v roce 1979 a byl zde primářem chirurgického oddělení. Ve stejném roce byl jmenován vedoucím lékařem lázeňské léčebny Hodonín. „Při zahájení první sezony se setkalo mnoho významných činitelů okresních a městských, včetně ministra sociálních věcí Františka Tomana z Ratíškovic. Hrál k tomu Slávek Volavý s cimbálkou," vzpomínal před lety pro Hodonínský deník Žaroský na premiérovou slavnost hodonínských lázní. Sám byl pak ředitel lázní v letech 1991 až 2001.

I při náročné profesi se stihl věnovat své další velké zálibě, tedy hudbě a zpěvu. S folklorním souborem Konopa z Ratíškovic procestoval Evropu, s níž v roce 1986 reprezentovali Československo na světové výstavě ve Vancouveru. Zpíval také s hodonínským Smíšeným pěveckým sborem, který tak obohatil jeho tenor. Spolu s tehdejším ředitelem kulturního domu Stanislavem Pěnčíkem založili v Hodoníně tradici předvánoční výstavy betlémů.

Za rok 2004 obdržel Vladimír Žaroský Výroční cenu města Hodonína. „Považuji se za normálního Hodoňáka, kterému byla oceněna práce, již celý život vykonával. Vážím si toho,“ řekl tehdy Žaroský. Jeho životní pouť skončila po krátké těžké nemoci ve čtvrtek 5. listopadu 2020.