Zprávu o jeho úmrtí potvrdil ředitel kyjovské nemocnice Petr Svoboda. V tomto zdravotnickém zařízení Jiří Bakala vedl jako primář oddělení nukleární medicíny. V roce 2012 tam přišel z obdobného postu ve zlínské Baťově nemocnici.

„Bude to pro nás těžko nahraditelná ztráta. Lidsky jsem jej měl rád," sdělil ředitel. Uvedl také, že si jeho práce velmi vážili. „Mrzí mne, že jsem mu to neříkal víc, jen doufám, že i my jsme mu zpříjemnili jeho poslední pracovní roky," doplnil Petr Svoboda.

Těžko uvěřitelnou byla zpráva o úmrtí i pro náměstka zlínského hejtmana Lubomíra Nečase. „Byla to pro mne šokující informace. S Jiřím Bakalou jsme dlouhodobě spolupracovali, byl přednostou oddělení nukleární medicíny Krajské nemocnice T. Bati. Byl i předsedou revizní komise České lékařské komory," připomněl Nečas.

Podle něj se také na zasedání krajské tripartity s Jiřím Bakalou radili a konzultovali s ním řízení nemocnic. Lubomír Nečas také vzpomněl na jeho spoluautorství na knize, která mapuje historii vzniku Baťovy nemocnice. Podle něj měl Jiří Bakala zájem, aby v areálu nemocnice, v Albertově vilce vzniklo malé muzeum. „Je to velká ztráta tak vynikajícího odborníka," uzavřel Nečas.