DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

„Dalo by se říci, že jsme zaznamenali trojnásobek počtu lidí, kteří potřebovali ošetřit. Jedná se převážně o starší lidi, kteří například nešťastně uklouznou, a také o mladé lidi, kteří se však zraní spíše při nějakém zimním sportu,“ uvedl lékař z chirurgického oddělení hodonínské nemocnice Igor Zajko. Počet zraněných lidí se však v tomto týdnu začíná stabilizovat. „Největší nárůst jsme zaznamenali minulý týden. V těchto dnech je situace již o něco klidnější,“ přiblížil Zajko.

Lidé by však měli být opatrní i v příštích dnech. Podle meteorologické předpovědi se totiž o něco oteplí. To by však mohlo znamenat sněžení, a tím pádem i riziko úrazů.

„Dnes bude zataženo a během dne by od jihu mohlo místy sněžit. Ojediněle by mohly být srážky i mrznoucí. Nejvyšší denní teplota by pak měla být minus tři až nula stupňů Celsia,“ uvedla Jitka Kučerová z Regionálního předpovědního pracoviště, pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Brně. Foukat by pak měl slabý proměnlivý vítr do čtyř metrů za sekundu.

Ve čtvrtek by pak podle předpovědi měli lidé očekávat zataženo až oblačno s ojedinělým sněžením. „Nejnižší noční teploty budou minus pět až minus dva stupně Celsia. Přes den minus dva až plus jeden stupeň,“ přiblížila Kučerová.

V pátek a o víkendu čeká lidi na Hodonínsku podobná předpověď. Místy by totiž mělo být zataženo s nízkou oblačností. Ojediněle by pak mohlo přijít také slabé sněžení.