„Jsme spokojení. Lidí bylo hodně. Jen je škoda, že jsme neměli žádný sníh. K této akci se totiž sněhová pokrývka náramně hodí,“ uvedl hlavní organizátor akce Miroslav Vaculík.

Osmikilometrovou trasu zvládlo 105 účastníků, na deset kilometrů se vypravilo čtyřiatřicet turistů a nejdelší trasu absolvovalo 107 mužů a žen. Celkem tedy do Vřesovic zavítalo 246 turistů. „Nejpočetnější výpravy byly z Vřesovic, Kyjova, Hodonína, Labut a Svatobořic,“ hlásil v neděli odpoledne Vaculík.

Tradičně byly organizátory odměněni nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastník. Věcné ceny obdržela i nejpočetnější rodina na akci. „Nejmladším byl Jonáš Šefl, který k nám přijel s rodiči ze západních Čech. Nejstarším byl znovu devětaosmdesátiletý Vojtěch Rosůlek ze Starého Města. Nejvzdálenější byla Jitka Šeflová z Plzně. Nejpočetnější rodina Hany Králové z Milotic měla deset členů,“ informoval Vaculík.

Turistické kontroly byly letos umístěny v hostinci v Labutech a z rozhledny Johanky u Hýsel. Všechny účastníky v cíli zdobila plaketa a diplom.

Akci svoji účastí podpořil také místopředseda Senátu České republiky Zdeněk Škromach, který absolvoval osmikilometrovou trať společně s manželkou a radním Jihomoravského kraje Jiřím Jandou.

„Moc nás překvapili. Čekali jsme, že přijdou v oblecích a kravatách. Oni místo toho navlékli sportovní oděv a vydali se na procházku,“ usmíval se Vaculík.

Tomu malinko kazilo náladu příjemné počasí. „Jsme rádi, že nepršelo. Ale byli bychom radši, kdybychom měli sníh,“ uvedl Vaculík

Tato akce se započítává do soutěže O zlatého turistu 2012 – 2016.

Další akcí vřesovického turistického klubu bude jedenáctý ročník Putování moravským Slováckem. „Jde o akci roku. Letos povedou trasy do Chřibů,“ prozradil Vaculík.