„Měli jsme i ve svém volebním programu, že chceme být více otevření k občanům a komunikovat s nimi. Proto jsme přistoupili k této novince na stránkách obce,“ přiblížil starosta Prušánek Václav Polách, který doufá, že se obec umístí na předních příčkách výsledkové listiny soutěže. Jak také místostarosta uvedl, internetové stránky by měly v budoucnu dostát změn i ve vzhledu.

Poprvé se do soutěže Zlatý erb přihlásily Vnorovy. Podle vyjádření místostarosty Pavla Chudíka nemá vedení obce přehnané ambice. „Chtěli jsme to prostě zkusit. Myslím, že naše internetové stránky jsou ve srovnání s předešlými vítězi soutěže srovnatelné,“ uvedl místostarosta Vnorov. Jak dodal, stránky obce spravuje student informačních technologií, který se je pokouší neustále vylepšovat.

Soutěž vrcholí

„Někdy přijde on sám a řekne, že má nápad, jak webovky doplnit. Jindy zas něco vymyslíme na obecním úřadě,“ nastínil Chudík.

Svoje hlasy oblíbeným internetovým stránkám obcí mohli zájemci posílat do čtyřiadvacátého února. Termín předání krajské ceny zatím zatím kraj neupřesnil.

Dvěma obcím z Hodonínska konkuruje patnáct obcí z jihomoravského kraje: Drásov, Drnovice, Hrádek, Jezeřany-Maršovice, Krásensko, Němčičky, Petrovice, Přísnotice, Telnice, Vavřinec, Vedrovice, Vranovice a Žatčany.

Do celostátní soutěže můžou zájemci posílat hlasy až do jednatřicátého března. Formulář a další informace se nachází na internetových stránkách www. zlatyerb.obce.cz.

Soutěž Zlatý erb se v tomto roce koná už potřinácté v řadě. Letos se o vítězství v soutěži nepokusí ani jedno město z Hodonínska. Bojovat tak mezi sebou budou jen Boskovice, Ivanovice na Hané, Oslavany a Vyškov.