Ti, kteří se svým vozem zaparkují za vstupní branou do areálu si sice budou muset za komfort připlatit, ceny ale nebudou rozhodně tak vysoké, jak před časem vedení nemocnice oznámilo.

„Parkovné je za dvě hodiny pouze o 10 kč vyšší než kdekoliv jinde v Hodoníně. Přitom první půlhodina parkování v areálu našeho zdravotnického zařízení je zdarma, do šedesáti minut zaplatí řidiči deset korun, další půlhodina bude za dvacet korun a za následující půlhodinu také dvacet korun,“ vysvětlil ředitel Nemocnice TGM v Hodoníně Antonín Tesařík.

Za celý den parkování v areálu zaplatí klienti maximálně padesát korun.

Parkování mělo být přitom podle původních oznámení vedení nemocnice od 1. února podstatně dražší.

„Návštěvníci měli platit padesát korun za první započatou půlhodinu, nově je to jen deset korun,“ upřesnil Tesařík.

Vedení nemocnice vedla ke snížení dříve avizovaných cen především snaha sjednotit parkovací sazby s obvyklými sazbami ve zbytku Hodonína.

„Menší cenový rozdíl jsme nakonec přece jen zachovali. Důvodem je zejména to, abychom zamezili zabírání parkovacích míst v areálu nemocnice našim klientům, kteří k nám jezdí, například pacienty lázní a jejich návštěvami,“ vysvětlil ředitel.

Často ale podle něho odstavovali v areálu své vozy také ti, kteří odjížděli na delší dobu na dovolenou a umístit své auto sem se jim zdálo zřejmě poněkud bezpečnější, než je nechat bez dozoru na ulici.

Výtěžek z parkovného hodlá vedení nemocnice využít především k opravám komunikací a chodníků v areálu hodonínské nemocnice.