Řidiče nyní před přejezdem v ulici U Bzinku upozorňují na přijíždějící vlak červená světla. Železničáři tam ale v budoucnu chtějí dát před koleje nové zabezpečení. „S celými závorami a pozitivní signalizací,“ sdělila mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Hlavní bzenecký přejezd se závorami ve Strážnické ulici, kudy taky míří vlaky z Brna až na Slovensko, se pak v budoucnu zcela zruší. „Nahradí ho nadjezd,“ vysvětlila mluvčí s tím, že stavební práce přímo ve Bzenci se dají předpokládat až v roce 2026.

Tragická nehoda na železničním přejezdu ve Bzenci. Osobní vlak se střetl s osobním autem, 14. 8. 2020
Tragédie ve Bzenci: osobní vlak smetl na přejezdu auto, řidič zemřel

Mezi plánovanými novinkami je i rekonstrukce třetího přejezdu ve Bzenci. Ten je ale momentálně trvale uzamčený. V budoucnu má ale umožnit propojení ulice Úkolky na polní cestu. Přejezd má být zabezpečený závorami a pozitivní signalizací.

Vše bude součástí rekonstrukce traťového úseku mezi Kyjovem a Veselí nad Moravou. „Na uvedenou stavbu je již vydané stanovisko EIA (vlivů na životní prostředí - pozn. red.). Do konce září dojde k podání žádosti o územní rozhodnutí,“ upřesnila Friebová. Posledního většího vylepšení se trati dostalo před čtyřmi lety mezi Blažovicemi a Nesovicemi. 

Nehoda osobního vlaku s dodávku ve veselské místní části Zarazice.
Další nehoda na železnici: osobní vlak na přejezdu ve Veselí smetl dodávku