I letos se konal na Mlýnkách u Strážnice. A navštívily jej i populární osobnosti. „Penzion Jana jsme proměnili na vesničku Mlýnky, kde vám rozcestník ukáže cestu k obecnímu úřadu, k felčarovi, ponocnému, rybníku, či náves a na návsi nechybí ani zvonice. A že život na vesnici není jednoduchý, jsme si vyzkoušeli při jarním setí nebo podzimním lisovaní vína z balónků,“ popisuje dvanáct dnů na táboře, které symbolizují dvanáct měsíců v roce, vedoucí pobytu Jitka Soldánová.

Ve „vesničce“ Mlýnky přitom pobývá pětapadesát mentálně postižených účastníků společně s jedním oddílem zdravých dětí. Letos se o jejich dobrou náladu postarali i známí zpěváci. Už potřetí za dětmi přijel Petr Bende, na táborové svatbě zazpíval Jožka Černý a odměnou za namáhavé podzimní práce jim bylo vystoupení vítěze X-Factoru Jirky Zonygy.

„Bylo to úžasné, ty děti reagují okamžitě a nečekají až je někdo vyzve k tanci, jsou přirozenější. Byly skvělé a předčí to všechny finanční odměny,“ řekl po vystoupení Zonyga. Pokud ho prý organizátoři tábora zase pozvou, přijede příští rok a velice rád. Spokojení byli i táborníci. „Je tu moc pěkně, mám tu spoustu nových kamarádů a baví mě to tady,“ pochvaloval si letní tábor David Vácha z Domova Horizont v Kyjově.