Jak připomněla zooložka Lenka Štursová, mládě patří novému chovnému páru.

„Bedlivě jsme je sledovali. Samice přijela těsně po vyjmutí implantátu, proto jsme měli radost z její březosti a narození mláděte považujeme za velkou událost. Čekali jsme také, jak na něj bude reagovat samec, ale nenastaly žádné problémy,“ uvedla zooložka Štursová.

Mangabej rudohlavý patří mezi ohrožené druhy. Zoo v Hodoníně je podle mluvčího areálu Ivo Cencingera chová jako jediná v Unii českých a slovenských zoologických zahrad. Šestnáctiletý samec se do Hodonína dostal loni z Německa, o čtyři roky mladší samice pak ze Španělska.

„Samice si zatím mládě pečlivě hlídá, nosí jej na břiše a kojí, proto zatím není snadné jej spatřit. Při troše trpělivosti se to ale návštěvníkům podaří,“ vzkázal mluvčí Cencinger.

Zoo Hodonín nedávno získala cenu za prvoodchov ledňáka modrokřídlého. Deník o tom psal TADY.

  • ledňák modrokřídlý v Zoo Hodonín

close Ledňák modrokřídlý v hodonínské zoo. info Zdroj: Tomáš Hrdlička zoom_in Ledňák modrokřídlý v hodonínské zoo.

Stejně tak v týdnu upozornil na smutný případ týkají se lvů berberských. Chovný pár přišel v pořadí o druhé mládě. Chovatelé společně s veterináři ho museli nechat uspat kvůli tomu, že samice ztratila mléko, kvůli čemu lvíče sláblo, bylo apatické a existovalo u něj podezření na střevní infekci. Mládě od narození zůstávalo mimo kontakt s návštěvníky.

VIDĚLI JSTE? Začne bourání torza tenisové haly v Hodoníně. Město žádalo o peníze marně

Stavební torzo někdejší tenisové haly v hodonínské Bažantnici. | Video: Deník/Petr Turek