„Nejdříve jsme vzdali hold africké, poté asijské a nakonec evropské fauně. Letos přišla na řadu zvířátka od protinožců,“ řekla mluvčí zoo Bohuna Mikulicová k oslavě svátku, jenž je v kalendáři každoročně vyznačen s datem čtvrtého října. V hodonínské zoo jej ale oslaví v první říjnovou sobotu.

Na programu bude zvířecí karneval s hudbou DJ Luďka Ptáčka a rejem zvířecích masek, facepainting, zoohrátky se zvířátky, výstava fotografií a také jamování.

„Samozřejmě oslavíme všechna zvířata, ale důraz budeme klást na ta australská. Tomu bude odpovídat i výstava fotografií cestovatelů po Austrálii, Tasmánii a Novém Zélandu, malování zvířátek na obličej i zoohrátky s odměnou, při nichž jistě bude i legrace. A kdo ovládá hru na didgeridoo, může si zajamovat v domorodém stylu,“ láká mluvčí zoo.

Převlečené za jakákoli zvířátka podle ní pak mohou přijít děti, které se budou chtít zúčastnit zvířecího karnevalu. Ty také budou mít vstup do zoo zdarma.

Sváteční akce se uskuteční v sobotu druhého října od 13.00 do 17.00. A protože na ní budou vyhlášeny i výsledky sbírky nepotřebných mobilních telefonů, kdo ještě doma nějakého vysloužilce má, může jej přinést s sebou.