Právě křesťanští demokraté byli velkými příznivci návratu parcel městu. „Koupě pozemků za nemocnicí by mohla vyřešit palčivý problém Hodonína spočívající v odchodu mladých rodin do okolních obcí, protože u nás nemají možnost získat pozemek pro stavbu rodinného domku ve své režii," sdělilo redakci kvarteto lidoveckých zastupitelů s tím, aby parcely získalo a zasíťovalo samo město a nabízelo připravené pozemky a zájemci si mohli zvolit velikost i podobu rodinného domu.

Jenže radní zastupitelům doporučili, aby schválili jako maximální cenu čtyři sta korun za metr čtvereční, tedy stejnou, za jakou je předchůdce Groz-Beckert Akra v roce 2001 koupil. „Groz-Beckert patrně níž nepůjde, proto navrhuji koupit za nabízených šest set dvacet korun. Je to krásná lokalita pro bydlení, navíc jsme kvůli tomu změnili i územní plán," sdělil lídr křesťanských demokratů a bývalý místostarosta Ladislav Ambrozek.

Návrh ale podpořili jen dva jeho kolegové a další dva zastupitelé. „I když jsem před lety, kdy jste byli u moci a s Němci to spytlíkovali, zuřil, tak by bylo dobré do toho jít. Prodali jsme sice za čtyři sta a koupíme za šest set, ale bude se stavět. Lokalita je nachystaná pro stavění a staří obchodníci říkali, že i prodělek je kšeft," vyjádřil se Moravan František Novotný (Změna).

Hodonín: zadní díly
- kde: za nemocnicí
- rozloha: 8,3 ha
- 2001: město prodalo (koalice KDU, ČSSD, KSČM, SNK a MDS): 33,3 mil. Kč (pro výrobní areál)
- 2002: inženýrské sítě
- 2005: vrácení dotace na sítě: 5,6 mil. Kč.
- 2015: nabízená cena městu od Groz-Beckert: 51,6 mil. Kč

Koalice ale jinak stála ve většině za doporučením rady. „Všichni se shodujeme v tom, že potřebujeme plochy pro rodinné domky, ale obávám se, že pokud bychom přeplatili tyto pozemky při zpětném nákupu, jestli by to nebylo vnímané jako z právního pohledu jako jakési spekulace," řekla při projednávání starostka Milana Grauová (ANO 2011).

Podle místostarosty Vítězslava Krabičky (Změna ZS) firma dokonce původně přišla s nabídkou devět set korun za metr čtvereční. „Nevím, proč nemohou rozparcelovat pozemky sami a prodat je pak lidem z Hodonína. Nejdříve bychom měli dokončit projekt Výhon," sdělil místostarosta.

Ani tak koaliční usnesení koupit za čtyři sta korun za metr čtvereční nenašlo potřebných šestnáct hlasů. „Případně se k záležitosti vrátíme na nějakém dalším zastupitelstvu, ať už řádném, či mimořádném," dodala starostka.

Zajímavý je také fakt, že do inženýrských sítí radnice zainvestovala patnáct milionů korun, a to v roce 2002, tedy v době, kdy již parcely byly firemní. Za nezajištění ochrany svých zájmů a práv při převodu pozemků muselo tak město vracet přes pět milionů korun.