Název: OKRESNÍ CHOVATELSKÁ PŘEHLÍDKA TROFEJÍ

Kde: Dům kultury Kyjov

Kdy: pátek 8.00 13.00, sobota 8.00 17.00.

Trofeje, ochutnávka zvěřinových specialit a vína i dětská kreativní soutěž. To vše najdou v pátek a sobotu návštěvníci Chovatelské přehlídky trofejí zvěře ulovené v sezoně 2014 2015. Koná se v Domě kultury Kyjov. „Vystavíme trofeje srnců, daňků, kňourů, jelenů či muflonů," uvedl předseda pořádajícího Okresního mysliveckého sdružení Hodonín Radovan Mančík s tím, že největší trofejní zastoupení je u srnců. „Těch máme přibližně devět set šedesát," poznamenal. Výstava začíná v pátek ráno. Věnovaná bude dětem a školním skupinám, pro něž budou připravené i speciální ukázky a přednášky. Děti se tak mohou těšit na troubení či představení sokolnického sboru. Přehlídku trofejí doplní výstava dětských prací ze soutěže Mé toulky za zvěří. „Nyní čítá přibližně šest set obrázků. Jde tak podle mého o největší soutěž v kreslení na Hodonínsku," řekl předseda. Slavnostní ocenění nejlepších trofejí a dětských výtvorů je na programu v sobotu v devět hodin dopoledne.

Název: 18. VÝSTAVA VÍN V KOSTELCI

Kde: Kulturní dům, Kostelec

Kdy: sobota, od 14.00

Už po osmnácté mohou milovníci vín zavítat na ochutnávku do Kostelce. „Uplynulá vinařská sezona byla v úrodách hroznů o něco horší, proto je i o něco méně vzorků," uvedl za organizátory akce Břetislav Junášek. Podle něj je ale nabídka přesto pestrá. „Máme připravených zhruba sedm set vzorků. To je více než na většině koštů v okolí," upozornil Junášek. Za tři sta korun vstupného návštěvníci dostanou skleničku, katalog a možnost degustace vystavených vzorků bez omezení. „Kromě malovinařů mohou příchozí ochutnat i vína od profesionálních vinařství. Těch jsme na tento ročník pozvali šest," láká organizátor. Mezi pátou a šestou hodinou v podvečer pořadatelé vyhlásí šampiony. „Odnesou si ceny, které pro každého vítěze vyrobí sklárna," prozradil Junášek. Dodal, že o zábavu se postará i kyjovská cimbálová muzika Friška.

Název: HORŇÁCKÝ ZPĚVÁČEK 2015

Kde: Kulturní dům, Velká nad Veličkou

Kdy: neděle, 15.00

Desítky dětí se utkají o titul nejlepšího zpěváčka Horňácka. „Přihlásilo se pětadvacet dětí, které budou soutěžit ve dvou postupových kategoriích. Jedna bude do deseti let, druhá od deseti do patnácti," informoval organizátor akce Antonín Vrba. Podle něj vystoupí zpěváci z téměř celého Horňácka. „Chybí jenom děti ze Suchova," poznamenal. Letošní ročník však bude mít i zajímavost. „Mimo soutěžní kategorie zazní i tři dueta," upřesnil organizátor. Horňácké mladé interprety při zpěvu v neděli od tří hodin odpoledne doprovodí cimbálová muzika Velické Trnečky s primáškou Lenkou Jochovou. „Jednotlivá vystoupení ohodnotí odborná porota s předsedou, horňáckým mistrem, Martinem Hrbáčem," dodal Vrba.

Název: NAŠE V. VELIKONOČNÍ VÝSTAVA

Kde: tělocvična školy, Vřesovice

Kdy: sobota 15.00

Na tradiční velikonoční výstavu zve vřesovický spolek Babule. Uskuteční se v sobotu v tělocvičně školy. „Akci pro děti i rodiče pořádáme už po páté," uvedla za organizátorky Monika Donátková. Děti se mohou těšit na ukázky kraslic a pletení velikonočních pomlázek, rodiče pak na ochutnávku pomazánek, mazanců, ale i vína a destilátů. „Chceme tak alespoň částečně nahradit košt, který ve Vřesovicích nemáme," sdělila Donátková s tím, že návštěvníci se mohou těšit na desítky vzorků. „Výstava začíná ve tři hodiny, většinou končíme přibližně okolo šesté," dodala organizátorka.