Zima začala. Šálu, čepici a rukavice neopomene snad ani ten největší otužilec. Člověk by nejradši zůstal doma u topení. I přesto se už před devátou hodinou ráno tlačí před vchodem do strážnického skanzenu skupina nedočkavců. První adventní neděle totiž s sebou nepřináší jen zimu, ale i vánoční pořad Radujme se, veselme se.

Nedaleká věž odbíjí devátou hodinu. Otvírají se těžké dřevěné dveře, člověk má až pocit, že vstupuje do jiného světa. „Ať se vám prohlídka líbí," usmívá se paní, která vpouští návštěvníky.

Hned první stavení dýchá vánoční atmosférou. První místnost voní po jedné ze štědrovečerních pochutin. „Co to je?" ptá se pětileté dítě při pohledu na tenkou delikatesu. „To je vánoční oplatek, ten se při štědrovečerní večeři namaže medem a jí se. Když chvilku počkáš, jeden ti dám ochutnat," odpovídá výrobce oplatků. Dítěti se rozzáří oči a hned se po teplém plátku natahuje.

Ve vedlejší místnosti se dere peří. „Dřív nebyly obchody, kde byste si peřinu koupili. To se nejprve muselo takto nadrat peří," ukazuje speciální činnost Marie Matyášová ze Strážnice.

První skupina vychází z domu a hned se ozývá řinčení řetězu. Je vidět, které děti byly hodné. Některé se nebojí, jiné se schovávají za své rodiče. „Umíš nějakou básničku?" ptá se anděl. Odvážlivci za svůj výkon dostanou tradiční křížaly – sušená jablka.

Další vůně Vánoc nabízejí i další skanzenová stavení. Cukroví tam člověk najde všude, kam se podívá. „Máme tu i výrobu starších druhů cukroví. Domácích karamel a čokolády," ukazuje jedna z pořadatelek akce Petra Hrbáčová.

O zábavu se však nemusí bát ani ti, kteří sladkému neholdují. „Ve vedlejším domku je výstava betlémů. Učí se tam i koledy," popisuje žena.

O kousek dál ve stavení mlýna je ukázka dávné štědrovečerní večeře. „Proč visí ten vánoční stromek ze stropu?" diví se malí koledníci, kteří přišli do chalupy zazpívat.

Hned se dozvěděli odpověď. „Dřív v takovýchto domech bydlelo víc lidí a bylo méně místa. Proto stromky zavěšovali, aby se do chalupy všichni vešli," vysvětluje Martin Novotný.

U rodičů nejvíce zabodovala světnice, kde se podávaly zabíjačkové speciality. O kousek dál se pak mohli podívat, jak vypadá pálenice. Děti si zas vytvořily hned vedle čerta z kynutého těsta. „Za chviličku bude čert upečený, pak se pro něj vrať," usmívá se pekařka.

Nakonec zbývá ještě projít stánky. Většina návštěvníků odchází po několika hodinách ze skanzenu s úsměvem na rtech. Pro některé však první adventní víkend spíše dřinou. „Dnes k nám přišlo přibližně dva tisíce lidí. A zítra nanovo," oddechne si po sobotním dni Zdeněk Bobčík z Národního ústavu lidové kultury.