Náročné na logistiku byly zejména změny ve vnitřních prostorech. „Naší povinností je, abychom zajistili provoz i ve stížených podmínkách. Práce jsme proto naplánovali tak, aby se vnitřní úpravy udělaly v době, kdy byla vetšina dětí v Chorvatsku. Nedokáži si představit, že by se tyto práce u nás provedly za plného provozu," vysvětluje Svítil.

Nyní obklopuje domov ze tří stran lešení. Začala totiž druhá fáze oprav. „Budova se zateplí a obloží. Následně přijde na řadu fasáda," přibližuje další práce ředitel s tím, že hotovo má být do konce října.

Na opravách za více než čtyři miliony korun se podílí zřizovatel domova, Jihomoravský kraj, a dotací také evropský fond.

Kapacita hodonínského domova je v současnosti čtyřiadvacet dětí ve věku od tří do osmnácti let, případně do ukončení přípravy na budoucí povolání, nejvýše však do šestadvaceti let. Jeho budova prošla doposud několika rekonstrukcemi. Děti tady žijí ve třech rodinných skupinách, které mají navozovat dojem rodinného prostředí. Plnoleté děti, které dokončují přípravu na povolání, mají k dispozici tři samostatné pokoje s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením.